Izsó Miklós Képzőművészeti Kör
2019 szept 19 cs | 2019 szept 19 cs
Az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör 1958 januárjában alakult. 1959-ig Ivák Lajos, majd haláláig Palcsó Dezső, 1965-től Szerdahelyi Sándor 43 éven keresztül volt a Kör vezetője. 2008-tól Bacsó István vette át a stafétát és azóta irányítja a Kört.
Hetente kétszer, kedden és csütörtökön 16:00 - 18:00 óráig tartjuk foglalkozásainkat az Egressy Béni Művelődési Központ egykori olvasótermében.
Minden évben kiállítással mutatkozunk be Kazincbarcika város lakóinak.
Várjuk az alkotni vágyó érdeklődőket!
Kamera Fotókör
2019 szept 19 cs | 2019 szept 19 cs
A kör 1968-ban alakult; 1973-tól Szathmáry-Király Ádám fotóművész vezetésével működik. A kör ifjúsági tagozata, a Más-Kép Diákfotó Alkotócsoport.
Téma : a fotózás elsajátítása az alapoktól a fotóművészetig.
Évente több kiállítást rendezünk Kazincbarcikától, - nemzetközi helyszínekig.
A legeredményesebb alkotóink, évente, számos díjat nyernek el hazai és nemzetközi pályázatokon.
Működési helyszín : a Barcika Art Nonprofit Kft. fotóhelyisége.
A foglalkozások időpontjai : hétfő, csütörtök 15:00 - 19:00
Elérhetőség : facebook
Szeretettel várjuk a fotózni vágyókat!
Színes Folt Klub
2019 szept 19 cs | 2019 szept 23 h
A Színes Folt Klub Lúczi Lászlóné vezetésével működik.
Helyszín: Mezey István Művészeti Központ
Időpont: hétfő 15.00 órától
Kazincbarcikai Citerazenei Műhely
2019 szept 19 cs | jan 16 h, 15:14
A Kazincbarcikai Citerazenekar 1974-ben alakult meg Jenei Károly áldozatos munkájának köszönhetően, jelenleg pedig Scserbin János vezetésével működik.
Az első, felnőtt zenekart alapító tagok hamar rájöttek, hogy a folytonos munkához, a fennmaradáshoz és az általuk birtokolt népdalkincs megőrzéséhez a fiatalok bevonására, új citerások toborzására van szükség. Elkezdődött hát egy hosszú folyamat, melynek során kétévente új citerás csoport indult 3., 4. osztályos gyerekek részvételével. Az évek alatt sokat fejlődött a játéktechnika, egyre újabb, jobb összeállítások születtek a zenekarok berkein belül.
A szakmai munkába 1980-ban kapcsolódott be Scserbin János, aki az első gyermekcsoportban ismerkedett meg a hangszerrel 1975-ben, majd 1980-tól szakmai vezetőként a hozzá kerülő csoportok tanítását folytatta. Két évig Jenei Karcsi bácsinál tanulták a gyerekek az alapokat, majd átkerültek a csoportok Scserbin Jánoshoz, ahol tovább fejleszthették a Karcsi bácsinál elsajátított alapokat.
A nagy fejlődést és áttörést az 1998-ban kiadott, „Édesanyám, most vagyok szép időbe..." című CD lemez, valamint az azon közreműködő zenekarok hangfelvételre történő kemény felkészülése jelentette. A lemez nagyon sok elismerést és pozitív visszajelzést kapott szakmai körökből is, ami megalapozta hosszú távra az elkövetkezendő munkát és fejlődést.
A lemezen közreműködő zenekarok:
- Kerékkötő Citerazenekar - többszörös Országos Arany minősítés és Aranypáva díj
- Garabonciás Citerazenekar - többszörös Országos Arany minősítés
- Aranyeső Citerazenekar - többszörös Országos Arany minősítés és Aranypáva díj
A CD lemez kiadásával egy időben alakult ki a Kazincbarcikai Citerazenei Műhely elnevezés, mely a kazincbarcikai citerazenei berkekben zajló alkotói munkát reprezentálja azóta is.
1999-ben addigi kiemelkedő szakmai munkájának elismeréseként a BAZ. Megyei Közgyűlés a Kazincbarcikai Citerazenei Műhelyt Alkotói-díj elismerésben részesítette.
A következő években külföldi vendégszerepléseken, fesztiválokon és a vonzáskörzet településeinek rendezvényein muzsikáltak a Citerazenei Műhely zenekarai, közben pedig évekig folytak saját technikával, intézményen belül az új összeállítások hangfelvételei.
Volt olyan év, mikor a zenekarok fellépéseinek száma meghaladta a 80 -at.
Galagonya Citerazenekar
A többszörös országos Arany, Arany Páva és Aranypáva Nagydíjas Galagonya Citerazenekar 2008-ban alakult az előző időszakokban működő citerazenekarok aktívan tovább zenélő tagjaiból. Többnyire moldvai népzenét és népzenei feldolgozásokat szólaltatnak meg. A zenekar 2009-ben, a tiszakécskei "Tisza" népzenei versenyen Kiemelt Nívó, valamint Különdíjat kapott, majd 2010-ben elnyerte Kazincbarcika város legrangosabb kulturális kitüntetését, a BarcikArt Díjat.
Szintén 2010-ben Aranypáva Díjasok, majd 2012-ben a püspökladányi Országos Népzenei Minősítésen Aranypáva Nagydíjasok lettek. 2015. augusztus 20-án, a Budai Várban megrendezett rangos eseményen, a Mesterségek Ünnepén mutathatták be repertoárjukat. Rendszeres résztvevői az évente megrendezésre kerülő Csorvási és Kisiratosi (Románia) Nemzetközi Népzenei Fesztiváloknak.
A Galagonya Citerazenekar 2018 -ban ünnepelte fennállásának 10. éves jubileumát, melyhez kapcsolódóan CD lemezt adtak ki „Akkor szép az erdő…” címmel.
Működési helyszín : Kolorlab, Médiaközpont.
Foglalkozások ideje: Változó, többnyire hétvégente egy alkalommal.
Kazincbarcikai Ifjúsági Mazsorett Együttes
2019 szept 19 cs | 2019 szept 19 cs
„A szépség törvényei szerint megformált mozdulat nemcsak külső hatásában harmonikus, hanem belső harmóniát teremt, visszahat művelőjére, és testben és lélekben finomít, kulturál”
(Berczik Sára)
A Kazincbarcikai Ifjúsági Mazsorett Együttes 1996. novemberében alakult Kazincbarcikai Mazsorettek néven.
A későbbiekben, a több csoport és a Kazincbarcikai Ifjúsági Fúvószenekarral történő együttműködés indokolta a névváltoztatást. Az együttes tagjai kazincbarcikai általános- és középiskolás tanulók, fenntartójuk a Barcika Art Nonprofit Kft.
A Kazincbarcikai Ifjúsági Mazsorett Együttes tagja a Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetségnek.
Az együttes rendszeresen színesíti a városi, a megyei, az országos és a nemzetközi rendezvények nyitó- és záróműsorait.
Többször részt vettek a szendrői, a rudolftelepi Mazsorett Találkozón, a Csáti Nyár elnevezésű programon Mezőcsáton, szerepeltek Miskolcon az Operafesztiválon, Balatonfüreden a Sirály Táncfesztiválon és több ízben Mezőkövesden a Nemzetközi Fúvószenekari és Mazsorett Fesztiválon.
Külföldi meghívásnak eleget téve 2007-ben Nagyszentmiklóson, 2009-ben Füleken, a Turizmus Világnapja alkalmából megrendezett fesztiválon szerepeltek.
2003-ban a Kézilabda Világjátékok nyitóünnepségén, 2010-ben a Ritmikus Gimnasztika Világkupa gálaműsorában léptek fel.
Az együttes művészeti vezetője Müllerné Mészáros Judit
Flash Táncstúdió
2019 szept 19 cs | 2019 szept 19 cs
A Táncstúdió 2000-ben alakult Bencs Zoltán vezetésével. A stúdió a modern- és divattánc stílusokat képviseli.
Tanárok:
- Bencs Zoltán - táncpedagógus
- Dajka Judit - moderntánc oktató
Elérhetőség: Facebook
Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre
2019 szept 19 cs | 2019 szept 19 cs
A kör Kissné Király Piroska vezetésében működik.
Helyszín: Mezey István Művészeti Központ
Időpont: kedd 15.00 órától
Elérhetőség: Facebook
Tűzzománc Szakkör és Klub
2019 szept 19 cs | 2019 szept 19 cs
A klub Farkasné Szabó Julianna vezetésében működik.
Helyszín: Mezey István Művészeti Központ
Időpont: kedd 15.00 órától
Csipke Műhely-Galéria
2019 szept 19 cs | 2019 szept 19 cs
A műhely 2016-ban alakult és Neszádeliné Kállai Mária vezetésével működik.
Helyszín: Mezey István Művészeti Központ
Időpont: kedd 16.00 órától